کلاس های حضوری

اسکایپ چیست؟

 
 
 اسکایپ (Skype) نرم افزار چت رایگان و مشهوری است که امکان گفتگو صوتی و تصویری را از طریق اینترنت برای شما فراهم میکند. جهت اتصال در اسکایپ هر دو طرفی که قصد ارتباط با یکدیگر را دارند حتما باید این برنامه را نصب و همچنین آیدی اختصاصی خود را در آن ایجاد نمایند. در این برنامه امکان برقراری ارتباط فقط صوتی بدون وب کم، صوتی و تصویری بهه وسیله وب کم، چت نوشتاری و یا حتی انتقال فایل نیز وجود دارد. نرم افزار اسکایپ از کیفیت بسیار بالایی در انتقال صدا و تصویر برخوردار میباشد. 
 • در حال حاضر کیفیت ارتباط در اسکایپ تقریبا بهترین و بسیار بهتر از تمامی نرم افزارهای موجود دیگر مثل ایمو، وایبر و ... می باشد.
 • تمامی کلاسهای آنلاین کالج QQEnglish فقط از طریق اسکایپ برگزار شده و اساتید امکان ارتباط با شما و برگزاری کلاس از طریق نرم افزارهای دیگر را ندارند. 

جهت برقراری ارتباط و اتصال به اشخاص دیگر در اسکایپ، شما میبایست حتما اسکایپ آیدی آنها را در قسمت Add a contact وارد و اصطلاحا آنها را Add نمایید. طرف مقابل نیز می بایست حتما درخواست شما را Accept نموده تا شما قادر به برقراری تماس با یکدیگر باشید.

 • لطفا جهت هماهنگی کلاسها و برقراری ارتباط با پرسنل فارسی زبان، حتما آیدی ایشان QQ.ENGLISH یا QQE-MiddleEastSupport را Add نمایید.
 • در صورتی که مشکلی برای دانلود، نصب و یا ایجاد آیدی در اسکایپ دارید، جهت دریافت کمک و راهنمایی با شماره 44032464-021 تماس بگیرید.

 

اگر برای نصب اسکایپ اطلاعات کافی را دارید، برای دانلود اینجا را کلیک کنید ولی در غیر اینصورت لطفا ادامه مطلب را تا انتهاء مطالعه فرمایید.

 

تمام آن چیزی که نیاز دارید…

 

یک کامپیوتر، لپ تاپ، موبایل و یا تبلتی که به هدست مجهز باشد.

یک اینترنت پرسرعت و مناسب برای برقراری ارتباط.

 • دقت داشته باشید که اینترنت 3G و یا 4G گوشی های تلفن همراه، اصطلاحا در نقاط کور مخابراتی و معمولا در شهرستان ها کیفیت مناسبی برای تماس در اسکایپ ندارد.

 

دقت کنید که:

 •  عکس ها و روش دانلود نمایش داده شده زیر فقط برای کامپیوتر و لپ تاپ مجهز به Windows است و دانلود اسکایپ برای گوشی های تلفن همراه، تبلت ها و یا Mac متفاوت می باشد.
 • روش نصب نمایش داده شده نیز فقط برای کامپیوتر ها و یا لپ تاپ های مجهز به Windows است و نصب اسکایپ در گوشی های تلفن همراه، تبلت ها و یا Mac متفاوت می باشد.
 • روش ایجاد آیدی در اسکایپ برای همه کامپیوتر ها، لپ تاپ ها، گوشی های تلفن همراه، تبلت ها و Mac یکسان بوده و می توانید طبق راهنمای ایجاد آیدی اسکایپ در پایین همین صفحه که مفصلا توضیحات لازم را در مورد چگونگی ایجاد آیدی اسکایپ بیان و نمایش داده عمل کنید. 

 

در زیر می خوانید:

1- چگونگی دانلود اسکایپ

2- چگونگی نصب اسکایپ

3- چگونگی ایجاد اسکایپ آیدی

4- چگونگی ورود به حساب کاربری اسکایپ

 

چگونگی دانلود اسکایپ

 

برای دانلود نرم افزار اسکایپ (Skype) از “سایت رسمی اسکایپ” و یا از سایت های دانلود فارسی زبان معتبر استفاده کنید.

 

مرحله اول دانلود:

بعد از باز شدن وب سایت رسمی اسکایپ (https://www.skype.com/en/)، لطفا طبق شکل زیر بر روی گزینه دانلود کلیک کنید.

 

 

مرحله دوم دانلود:

لطفا طبق شکل زیر بر روی گزینه مشخص شده کلیک کنید.

 

 

مرحله سوم دانلود:

در این مرحله و در پنجره ای جدید، سیستم آدرسی را برای ذخیره و دانلود فایل اسکایپ از شما می پرسد. لطفا آدرس را انتخاب کرده و بر روی Save کلیک کنید.

در صورتی که این پنجره ذخیره فایل به صورت اتوماتیک بر روی سیستم شما نشان داده نشد، لطفا بر روی Try again کلیک نمایید.

 

 

مرحله چهارم دانلود:

لطفا بر روی فایل ذخیره شده در کامپیوتر کلیک کرده و فایل را برای نصب اجرا کنید.

چگونگی نصب اسکایپ


با توجه به سرعت اینترنت ممکن است در مراحلی از نصب اسکایپ، زمان زیادی طول کشیده تا دستگاه شما از آن مرحله عبور کند. لذا جهت تکمیل فرایند نصب بدون خطا می بایست صبور بوده و تا پایان نصب کاملا منتظر بمانید.

 • در صورت نصب نیمه کاره، کنسل کردن فرایند نصب و یا Restart کامپیوتر در میان مراحل، ممکن است براحتی دیگر قادر به نصب اسکایپ بر روی سیستم خود نباشید.
 • در موقع نصب اسکایپ بر روی سیستم عاملهای قدیمی مانند Windows XP و یا Windows 7، در صورت بروز خطا در نصب، لطفا ورژن های قدیمی اسکایپ مانند ورژن 5 و یا کمتر را در Google جستجو و نصب نمایید. 


مرحله اول نصب:

پس از اجرای فایل نصب، شکل زیر در صفحه شما نمایش داده شده و برای ادامه نصب، لطفا بر روی گزینه I agree-next کلیک کنید.مرحله دوم نصب:

در این مرحله، لطفا تیک های پیش فرض را در قسمت نمایش داده شده غیر فعال کرده  و برای ادامه نصب، بر روی گزینه Continue کلیک کنید.مرحله سوم نصب:

این مرحله، حساس ترین مرحله و قسمت اصلی نصب و کپی فایل های اسکایپ بر روی کامپیوتر شما می باشد. با توجه به سرعت اینترنت شما، ممکن است زمان پایان این مرحله متغیر بوده و در بعضی از موارد حتی تا 20 دقیقه نیز طول می کشد. لطفا در این مرحله صبور بوده و از کنسل کردن نصب، Restart کردن کامپیوتر و یا استفاده از Task Manager ویندوز جددا خودداری فرمایید.مرحله چهارم نصب:

پس از اتمام موفقیت آمیز نصب، سیستم صفحه زیر را به شما نمایش می دهد.چگونگی ایجاد اسکایپ آیدیمرحله اول ایجاد اسکایپ آیدی:

جهت شروع ساخت آیدی در اسکایپ و وارد محیط نرم افزار شدن، فقط کافیست که طبق شکل نمایش داده شده زیر، بر روی گزینه Create an account کلیک نمایید.مرحله دوم ایجاد اسکایپ آیدی:

در این مرحله شما می بایست اطلاعات مربوط به خود را وارد کرده تا برای اسکایپ، هویت شما از طریق کدی که در مرحله بعدی برای شما ارسال می کند احراز گردد.

اطلاعات مورد نیاز:

1- کد کشور محل اقامت:

 • کشوری که در حال حاضر در آن برای ایجاد آیدی اسکایپ تلاش می کنید.

2- شماره تلفن همراه:

 • شماره تلفن همراهی که فعال و در حال حاضر و یا حتی در آینده شما به آن دسترسی داشته و می توانید کدفعال سازی حساب کاربری اسکایپ را از طریق آن دریافت کنید.

3- ایجاد رمز عبور:

 • این مرحله حساس ترین مرحله ایجاد آیدی بوده و رمز عبور ایجاد شده حتما می بایست از 8 کلمه فراتر رفته و ترکیب حرف و عدد باشد.
 • معمولا اسکایپ، نام و یا نام خانوادگی، شماره تلفن و ... (که بعنوان اطلاعات عمومی شما در دسترس دوستان و اقوام می باشد) را به عنوان رمز عبور بسیار ضعیف و غیر قابل قبول می داند.

4- پس از وارد کردن صحیح و با دقت اطلاعات مربوطه، میتوانید با کلیک بر روی گزینه Next به مرحله بعدی که مرحله احراز هویت اسکایپ می باشد وارد شوید.

همچنین شما میتوانید بدون نیاز به وارد کردن اطلاعات فوق و با کلیک بر روی گزینه Use your Email Instead، به مرحله مشابه ای برای ایجاد آیدی اسکایپ با استفاده از آدرس ایمیل وارد شوید.مرحله سوم ایجاد اسکایپ آیدی:

در این مرحله شما می بایست نام و نام خانوادگی خود را وارد کرده و برای ادامه بر روی گزینه Next کلیک کنید.مرحله چهارم ایجاد اسکایپ آیدی:

در این مرحله شما می بایست کد دریافتی از طریق پیامک و یا ایمیل را وارد کرده و بر روی گزینه Next کلیک کنید.

ممکن است با توجه به در دسترس بودن و یا نبودن سرویس مخابرات مورد استفاده در تلفن همراه، این کد پیامکی تا 5 دقیقه پس از باز شدن این صفحه برای شما ارسال نگردد. لطفا برای دریافت آن صبور بوده و در صورتی که بعد از مدتی طولانی آنرا دریافت ننمودید، از طریق گزینه Try again برای درخواست ارسال مجدد آن اقدام نمایید.

 • بدیهی است بهترین و کم دردسر ترین راه دریافت کد فعال سازی، ایمیل بوده که در مرحله دوم و به جای استفاده از شماره همراه توصیه میگردد. 

مرحله آخر ایجاد اسکایپ آیدی:

پس از وارد کردن کد فعال سازی و چک کردن صحیح بودن آن توسط اسکایپ (ممکن است چند دقیقه طول بکشد)، شما به نرم افزار اسکایپ وارد شده و پنجره زیر به شما نمایش داده می شود.

چگونگی ورود به حساب کاربری اسکایپ


دقت داشته باشید که مراحل ذیل فقط یکبار و فقط پس از زمان نصب اسکایپ و در بار اول ورود به حساب کاربری به شما نمایش داده می شود.


مرحله اول ورود به حساب کاربری:

پس از نمایش پنجره زیر، شما می بایست بر روی Continue کلیک کرده تا به صفحه تنظیمات اسکایپ وارد شوید.مرحله دوم ورود به حساب کاربری:

پس از نمایش پنجره زیر، شما می بایست تنظیمات هدست و میکروفن خود را از بخش 1 و 2 چک کرده و سپس بر روی Continue کلیک نمایید.


1- تنظیمات مربوط به شنیدن صدا از هدست یا اسپیکر:

 • در صورتیکه تنظیمات مربوط به اسپیکر یا هدست شما صحیح باشد، با کلیک بر روی Test sound شما می بایست قادر به شنیدن صدای پخش شده از اسکایپ باشید. در غیر اینصورت، لطفا از قسمت بالای Test sound، پیش فرض اسپیکر یا هدست را عوض کرده و در صورتی که در این قسمت نام اسپیکر یا هدست شما نمایش داده نشده و یا فقط یک گزینه موجود می باشد، برای رفع مشکل، اتصالات سخت افزاری اسپیکر و یا هدست را به دستگاه خود چک کنید.

2- تنظیمات مربوط به میکروفن:

 • در صورتیکه تنظیمات مربوط به میکروفن دستگاه و یا هدست شما صحیح باشد، در زمان صحبت کردن شما می بایست قادر به دیدن بخش سبز رنگ در قسمت 2 باشید. در غیر اینصورت، لطفا از قسمت بالای منوی سبز رنگ، پیش فرض میکروفن را عوض کرده و در صورتی که در این قسمت چیزی نمایش داده نشده و یا فقط یک گزینه موجود می باشد، برای رفع مشکل، اتصالات سخت افزاری میکروفن را به دستگاه خود چک کنید.(در صورتی که از کامپیوتر استفاده میکنید، لطفا هدست را از پشت دستگاه کامپیوتر متصل نمایید. معمولا اتصالات هدست در جلوی کامپیوتر ها معیوب و یا قطع می باشد.)مرحله سوم ورود به حساب کاربری:

در این قسمت شما میتوانید یک عکس برای پروفایل خود انتخاب کنید. با کلیک بر روی Continue به مرحله انتخاب عکس برای پروفایل هدایت شده ولی با کلیک بر روی Add later، عکس پروفایل را بعدا انتخاب کرده و در حال حاضر به مرحله بعدی هدایت می شوید. با فرض انتخاب Add later ادامه می دهیم.مرحله چهارم ورود به حساب کاربری:

در این قسمت با کلیک بر روی گزینه Start using Skype به واقع وارد محیط برنامه میگردید.
مرحله آخر ورود به حساب کاربری:

در این قسمت پنجره اصلی نرم افزار اسکایپ مشابه شکل زیر به شما نمایش داده می شود.

لطفا برای تست و جهت دریافت راهنمایی بیشتر در مورد کالج آموزش آنلاین و حضوری زبان انگلیسی QQEnglish و همچنین چگونگی استفاده از اسکایپ و برگزاری کلاس، آیدی اسکایپ    QQ.ENGLISH    را طبق شکل نمایش داده شده زیر و به ترتیب شماره های درج شده در اسکایپ خود Search و سپس Add نمایید.برای بررسی کیفیت و چگونگی آموزش در کلاسها، همین الآن در کلاس رایگان ثبت نام کنید.

ثبت نام در کلاس رایگان

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!